Benim suçum "Suat biliyor ona sorun isterseniz"...yazması
Suat Deniz

Suat Deniz

Suat Deniz'in kaleminden

Benim suçum "Suat biliyor ona sorun isterseniz"...yazması

28 Aralık 2021 - 09:11


Geçenlerde malum Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin çok muhterem saygın başarılı rektörü ile olan bir "iftira atma "davamız vardı... Bizim ilk ifadelerimizi alan sayın savcı mütelayı yazan sayın savcı olduğunu gördük... ....saygı duyuyorum kendisine ama .. anlamakta yemin ederim güçlük çekiyorum.. Yazdığı mütelaada sayın savcı  BENİM HİÇ ALAKAM OLMAYAN YAZIŞMADA "Suat biliyor ona sorun isterseniz"...geçiyor... vallahide billahida sadece bu noktada sayın savcı iftşra suçu işlediğimi mütalaa etmiş .bu ne perhiz bu ne lahana tuşusu .. Sonrası çok önemli değil ... Allah herşeyi biliyor... ALLAH herşeyi görüyor.... Allah kimin ne yaptığını yapmak istediğini de görüyor... bu arada Mütalaa ne demek bakalım.... iddianame hazırlandıktan ve konu farklı birimler tarafından araştırıldıktan sonra, savcının bu delilleri inceleyerek vermiş olduğu karardır. Savcı esas hakkındaki mütalaasını belirtirken tüm dava dosyasında ortaya çıkan delilleri ve işlenen verileri değerlendirdikten sonra mütalaasını bildirir
Bundan sonrası bir süre önce yazılmış bir alıntı.....
Yargı mensuplarının resmi sitesi adalet.org’ta hukukçuların özeleştiride bulunduğu çarpıcı bir tartışma yaşandı. Hakim Mehmet Gülçek " Ülkede 150 bin civarı hukukçu var... Peki adalet neden yok?” sorusuna yanıt aradı.
Hakim Mehmet Gülçek, “Bu site üyelerinin, sahte olanlarını ve misafirleri saymazsak hepsi hukukçu, değil mi? Ülkede 150.000 civarı hukukçu var... Peki adalet neden yok? Kimi kandırıyoruz? Vatandaşları mı? Kendimizi mi? Bu kadar korkak ve çıkarcı bir topluluk olmak vicdanımıza hiç mi ağır gelmiyor?” sorularını yöneltti.


“ADLİYELER FABRİKA GİBİ ÇALIŞIYOR, ADALET, MADALET HAK GETİRE!”

Odatv'den Caner Taşpınar'ın derlediğitar tartışmada,“Şimdi bana ilçelerdeki adaletin tesis edildiği üç beş davadan bahsetmeyin” diyen Hakim Gülçek, şöyle devam etti:  tin tesis edildiği üç beş davadan bahsetmeyin” diyen Hakim Gülçek, şöyle devam etti: “Büyükşehirlerde ki adliyeler fabrika gibi çalışıyor, adalet, madalet hak getire! Saat; 10:00’da duruşma, saat 10:05'de hüküm! Ya da zor davalarda, bugün duruşma, en iyi ihtimalle 3-4 sene sonra karar! Acınacak haldeyiz, acınacak! Soru çok basit? Bu ülke de neden adalet yok?”

“BU BÖYLE GELMİŞ, BÖYLE GİDER İŞİ DEĞİL”

Hakim Mehmet Gülçek’e ilk yanıt emekli Hakim Ünsal Çankaya’dan geldi. Emekli Hakim Ünsal Çankaya, “Bu böyle gelmiş, böyle gider işi değil. Adalet ciddi iş. Bilgi, birikim, vicdan istiyor. Yargıyı maşa yapamayanlar içini oyuyor, içini oyamayan ocağa düşmüş maşadan beter ediyor” görüşünü paylaştı.

“SAYGI DUYMAYIZ, ÖTEKİLEŞTİRİCİYİZ, GİZLİ IRKÇIYIZ...”

 Avukat Hakan Eren de “Bu ülke de neden adalet yok? Çünkü bizler toplum olarak ‘adil’ insanlar değiliz... Empati yoksunuyuz” dedi. Avukat Eren, “Trafikte giderken sapağa son noktadan gireriz, düzgün ve önlü arkalı bir sıra bile yapamayız, hak yemeyi uyanıklık olarak görürüz, saygı duymayız, ötekileştiriciyiz, gizli ırkçıyız...” açıklamasında bulundu.

Avukat Özden Nizam ise “Zaten doğada adalet yok. Adalet, insanların bir arada yaşamak için sağlamaya çalıştığı bir olgu. Yani doğada olmasa bile adalete muhtacız. Olmaması dünyayı yaşanmaz kılıyor, insanı mutsuz ediyor. Neden yok’a gelince; elbette yine bizim yüzümüzden. Bugünün dünya düzeninde adalet ne yazık ki güçsüzün sağlayabileceği bir şey değil” yorumunu yayımladı.

 
“MIŞ GİBİ YAŞAMIN TOPLUMSAL KABUL GÖRMÜŞ HALİ”

 Avukat Halil İbrahim Eroğlu da “Sadece Hukukçularla ilgili problem değil. -mış gibi yaşamın toplumsal kabul görmüş hali. -mış gibi adaleti de ortaya çıkarıyor. Hukukçular olarak da işin sonuç kısmı olan hüküm kısmı yine -mış gibi ortaya çıkıyor” yorumunda bulundu.
Adaletli günlerde buluşmak üzere..

YORUMLAR

  • 0 Yorum