Ertürk, "memur ve emekliler zaten 2022 yılından alacaklılar ve enflasyon karşısında geçinemeyip, ezilmektedirler""

Ertürk, "memur ve emekliler zaten 2022 yılından alacaklılar ve enflasyon karşısında geçinemeyip, ezilmektedirler""

Ertürk,
01 Mayıs 2023 - 16:26

İYİ Parti Aydın Milletvekili adayı çiftçi ve sporcu dostu Ahmet Ertürk, Millet İttfakının iktidarında halkın rahatyacağını, gelir seviyesinin artacağını söyledi.
Ertürk, Kuyucak ilçesi  Horsunlu mahallesinde  pazar ve  esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Azizabat mahallesinde her yıl 1 Mayıs günü 4.sü Düzenlenen keşkek hayrına da katılım sağlayan Ertürk, vatandaşlardan olağanüstü ilgi gördü.
 Ertürk, yaptığı açıklamada, pazar esnafının da alıcı vatandaşlarında çok dertli olduğunu,   artık tane ile alış veriş yapan çok sayıda vatandaşın derdini dinlediğini belirtti.
Kendisinin de çiftçi bir aileden  geldiğini anlatan Ertürk,  " Alım güçü düştüğü için eskiden pazarda kazanılan paranın yarısını üreticilerimiz  kazanamaz durumda  olduğunu görüyoruz. Tarım işçisi kadınlarımız  bir günlük yevmiye ile bir kilo et alamaz oldu.  Onlar, göre boşuna çalışıp boşuna yoruluyor olduklarını ifade ediyorlar. Bu çok acı bir durum. Ama kimse merak etmesin az kaldı. Millet İttifakı iktidarında halkımızın refah seviyesi artacak. İYİ Parti olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde buna söz veriyoruz. Şu bir gerçek, iktidarın haykırdığı çalışanı enflasyona ezdirmedik söylemi. Trajikomik fiyasko bir söylemdir. Unutmayalım, 
Ülkemizde 2022 yılında memur maaş zamları %30 ve %41 ile toplamda %71 olarak açıklanmıştı. Yıl sonu enflasyonu da %64,27 şeklinde açıklanınca sözüm ona enflasyon üzerinde bir artış yaşanmış oldu. Oysa daha iki ay önce TÜİK enflasyonu %85 düzeyindeydi. Dolayısıyla memur ve emekliler zaten 2022 yılından alacaklılar ve enflasyon karşısında geçinemeyip, ezilmektedirler"
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum