CHP'li Belediye Başkanlarının ortak deklarasyonunda Fatih Atay'ın da imzası var

CHP'li Belediye Başkanlarının ortak deklarasyonunda Fatih Atay'ın da imzası var

CHP'li Belediye Başkanlarının ortak deklarasyonunda Fatih Atay'ın da imzası var
01 Mayıs 2020 - 13:33

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ında altına imza attığı CHPli Belediye Başkanlarının ortak deklarasyonunda, korona virüs salgını sürecinden engellenmelerine halkın ihtiyaçlarını karşılamak için ellerindeki bütün imkanları kullanıldığı  ve bloke konulan yardım hesaplarıyla ilgili yasal yollara başvurulduğu açıklandı.

 

Deklarasyonda merkezi yönetim ile uyum içerisinde çalışılmak istendiği ifade edilerek, “Merkezi yönetimle yerel yönetimlerin uyum içinde çalışmalarının ne kadar hayati olduğunu biliyoruz. Uyum içinde bir çalışmanın hem Türkiye’ye hem de görev yaptığımız beldeye artıları olacağının da bilincindeyiz” denildi.

‘HİÇBİR ÇOCUĞUN YATAĞA AÇ GİRMEDİĞİ BİR BELEDİYE’

Deklarasyonda yasalara ve halkın vicdanına dayanılarak hareket edildiğinin altı çizilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Önümüze çıkarılan engelleri yine halkımızın vicdanına bırakarak, sosyal belediyecilik anlayışıyla görevimize kararlılıkla devam edeceğiz. Hedefimiz halka hizmet yanında hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği ve her vatandaşa huzurlu bir beldeyi var etmektir. Biz her koşulda vatandaşımızın emir ve hizmeti altında olacağımıza bir kez daha söz veriyoruz.”

CHP’li belediyelerin ortak deklarasyonu şöyle:

-Halkımızın teveccühüyle seçildiğimiz günden itibaren parti rozetlerini bir yana koyarak tüm belde halkını hiçbir ayırım yapmadan kucakladık, görevimizi bu anlayışla yapmaya devam ediyoruz.

-Kovit 19 salgını sonrasında, yasaların bize yüklediği sorumluluklar çerçevesinde belde halkının salgından korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösterdik ve göstermeye de devam ediyoruz. Örneğin, huzurevlerinin, ibadet yerlerinin, kadın sığınma evlerinin, vb. dezenfeksiyonunu ivedilikle yaptık. Bu bağlamda kamu kurum ve kuruluşlarının talepleri doğrultusunda yapmamızı istedikleri çalışmaları da ivedilikle yerine getirdik ve getirmeye de devam ediyoruz.

-Kovit 19 salgını ile mücadeleyi bir toplumsal mücadele olarak gördük. Dolayısıyla merkezi yönetimle yerel yönetimlerin uyum içinde çalışmalarının ne kadar hayati olduğunu biliyoruz. Uyum içinde bir çalışmanın hem Türkiye’ye hem de görev yaptığımız beldeye artıları olacağının da bilincindeyiz.

‘HERKESİN SORUNLARINI ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ’

-Bu süreçte zaman zaman engellenmemize rağmen, azim ve kararlılıkla sorunları aşmaya çalışıyoruz. Evine gidemeyen sağlık personelinden, işyeri kapandığı için gelirden yoksun olan esnafa, ihtiyaç sahibi ailelerden, evde bakım hizmeti verdiğimiz 65 yaş üstü vatandaşlarımıza kadar herkesin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda hiçbir engeli gerekçe olarak kullanmadık ve kullanmayacağız da… Çünkü bizim halkımıza tarafsız hizmet etme sözümüz var.

-İçinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayında, halkımıza sevgiyle saygıyla bakacak ve tüm sorunlarıyla ilgilenmeye devam edeceğiz. Her ne kadar yıllardır ihtiyaç sahibi ailelere verdiğimiz sıcak yemeğin kesilmesi için bazı belediyelerimizin banka hesapları bloke edilmişse de bizler bu engeli de kendi imkânlarımızla aştık.

 ‘YASAL YOLLARA BAŞVURDUK’

-Öte yandan, vatandaşlarımızın ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapmak için belediyelerimizin banka hesaplarına yatırdıkları bağışların bloke edilmesiyle ilgili yasal yollara başvurduğumuzu da kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz.!

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bengül Aydınlı
    3 yıl önce
    Lütfen bu yoruma cevap veriniz Ramazanda iftar programı korona nedeniyle yapılamıyor Yardım paralarına bloke konuluyor Yardıma muhtaç ailelere gıda yardımı yapmak istiyorum Nasıl ulaştırabilirim?